Po 14 Targach Grupy Polskich Składów Budowlanych

Dodano: piątek, 04 marca 2016 13:34

"Barometr budowlanej wiosny" - jakim od lat są Targi Grupy PSB zorganizowane tym razem 2-3 marca 2016 r. w Kielcach - wskazuje na pogodę. Zawarto 12700 tysięcy kontraktów o wartości ponad 307 milionów złotych (wzrost o 15% w stosunku do 2015 roku). 

Polacy budujący i remontujący swoje domy i mieszkania mogą liczyć na dobre zaopatrzenie w składach budowlanych, sklepach PSB-Mrówka i w placówkach PSB-Profi.

W 14 Targach Grupy uczestniczyło 320 producentów materiałów reprezentujących wszystkie budowlane branże oraz niemal 400 kupców PSB z całej Polski. Wyniki były rekordowe. Mimo to uczestnicy Targów często z dużym niepokojem rozmawiali o grożącym branży kupieckiej nowym podatku od sprzedaży detalicznej. Proponowane przez administrację przepisy nie mogą godzić w małe i średniej wielkości firmy, najczęściej rodzinne, reprezentujące na rynku budowlanym polski kapitał. Nie takie były zapowiadane w kampanii wyborczej założenia zmian podatkowych.

Stoisko Atlas podczas 14 Targów Grupy PSB

Jeśli budownictwo, w tym zwłaszcza mieszkaniowe ma się dobrze rozwijać, rynek musi być stabilny. Grupa PSB wraz ze swoimi partnerami już od 18 lat taki rynek buduje.

źródło: materiały prasowe PSB