Wkręt-met w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń

Dodano: czwartek, 16 października 2014 11:36

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) przyjęło do swego grona firmę Wkręt-met, polskiego producenta technik zamocowań, w tym rozwiązań dedykowanych systemom ociepleń. Dzięki coraz większej liczbie zrzeszonych podmiotów, organizacja umacnia swą pozycję reprezentanta polskiej branży ETICS, jednej z największych w Europie.

Jak zauważa Wojciech Klimas, Prezes Zarządu Wkręt-met, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń stwarza przestrzeń do wymiany informacji i doświadczeń oraz wspólnych działań zmierzających do promowania prawidłowych rozwiązań, wprowadzania nowych technologii oraz edukacji w dziedzinie prawidłowego wykonania i konserwacji elewacji.

W odpowiedzi na rosnącą świadomość wszystkich uczestników projektów ociepleniowych, chcemy wnieść do Stowarzyszenia wiedzę i myśl techniczną, które w sposób pośredni przyczynią się do dalszego rozwoju polskiego rynku dociepleń. Ponadto wspólna praca w Stowarzyszeniu pozwala szybciej reagować na zmieniające się potrzeby i uwarunkowania dotyczące systemów ETICS w zakresie ich estetyki i funkcjonalności oraz łatwości i szybkości montażu, jak też na wymagania energooszczędności i ochrony środowiska, podkreśla prezes Klimas.

Jacek Michalak, szef SSO, dodaje, że Polska, drugi pod względem wielkości europejski rynek ociepleń, potrzebuje takiego zaangażowania producentów ETICS w misję Stowarzyszenia na rzecz jakości krajowych inwestycji ociepleniowych: Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku z zastosowaniem materiałów systemowych, prawidłowo zainstalowanych i konserwowanych, może nawet o połowę zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do jego ogrzewania. Oszczędność tego rzędu ma duże znaczenie nie tylko dla domowych budżetów, ale także w skali całej gospodarki, podkreśla prezes Michalak.

W Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń reprezentowane są następujące podmioty: Alpol Gips, Atlas, Austrotherm, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Henkel Polska, Knauf Bauprodukte, Koelner, Lakma, Mapei Polska, MIWO - Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PPG Deco Polska, Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto-ispo, Termo Organika, Textilglas Polska, Wacker-Chemia Polska i Wkręt-met.

źródło i zdjęcie: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)