Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem pod hasłem GREEN BUILDINGS = SMART CITIES

Dodano: poniedziałek, 29 lutego 2016 14:34

21 kwietnia 2016 r. w gdańskiej Alchemii ze specjalną wizytą w Polsce pojawi się przedstawiciel World Green Building Council, który wygłosi wykład na temat roli Zielonego Budownictwa. Motywem przewodnim wydarzenia będzie perspektywa miast przyszłości wobec przekształcenia strefy zabudowy w taką, która jest efektywna, energooszczędna i środowiskowo odpowiedzialna.

Perspektywa miast przyszłości z efektywną, energooszczędną i środowiskowo odpowiedzialną strefą zabudowy, będzie tematem dyskusji architektów, konstruktorów, deweloperów oraz profesjonalistów związanych z branżą budowlaną w trakcie kolejnej edycji Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem pod hasłem GREEN BUILDINGS = SMART CITIES. Konferencja odbędzie się 21 kwietnia w budynku Alchemia, który jako pierwszy w Trójmieście i jeden z pierwszych w kraju uzyskał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum. Uczestnicy spotkania skoncentrują się na tożsamości inteligentnych miast w kontekście zrównoważonego budownictwa.

Dzień Ziemi - tematy poruszone podczas konferencji:

  • Dlaczego zielone budownictwo?
  • Jaka jest rola zrównoważonego budynku w kreowaniu Smart City?
  • Jak green building może wpłynąć na oszczędności w budżetach miast?
  • Jak inteligentne miasta, z zielonymi budynkami, wpływają na ekologię i oszczędności?

World Green Building Council objęło Patronat Honorowy nad Konferencją organizowaną prze Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC pod nazwą Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem Green Buildings = Smart Cities.

Więcej informacji: Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem

źródło i zdjęcie: PLGBC